Що таке ступінь захисту IP

Індекс IP (розшифровується як Index of Protection) позначає ступінь захисту виробу від проникнення в нього сторонніх предметів, пилу, вологи і води. Має важливе значення для таких приладів як дозиметри, знищувачі комах і багатьох інших. Індекс складається з двох цифр. Перша цифра може змінюватися від 0 (або x) до 6 і показує ступінь захисту виробу від проникнення в нього сторонніх предметів і пилу. Друга цифра може змінюватися від 0 (або x) до 8 і показує ступінь захисту виробу від проникнення в нього води. Нижче приведений детальний опис ступенів захисту відповідно до стандарту МЕК 529 (DIN VDE 0470 Part1 / EN60529 / IEC 529).

1-ша цифра IPІлюстраціяОпис
2-га цифра IPІлюстраціяОпис
0 або X-Захисту від випадкового контакту або проникнення сторонніх предметів і пилу всередину виробу немає.
0 або X-Захисту від проникнення води всередину виробу немає.
1IP1xЄ захист від випадкового контакту руками з активними або внутрішніми рухомими частинами виробу, але без захисту від навмисного доступу до таких частин. Є захист виробу від потрапляння всередину чужорідних предметів розмірами більше 50 мм.
1IPx1Виробу не шкодять краплі води які падають вертикально.
2IP2xЄ захист від випадкового контакту пальцями з активними або внутрішніми рухомими частинами виробу. Є захист виробу від потрапляння всередину твердих чужорідних предметів розмірами більше 12 мм.
2IPx2Виробу не шкодять краплі води які падають вертикально і під кутом до 15° до вертикалі.
3IP3xЄ захист від контакту інструменту, дротів або подібних предметів з активними або внутрішніми рухомими частинами виробу. Є захист виробу від потрапляння всередину твердих чужорідних предметів розмірами більше 2,5 мм.
3IPx3Виробу не шкодять краплі води які падають вертикально і під кутом до 60° до вертикалі.
4IP4xЄ захист від контакту інструменту, дротів або подібних предметів з активними або внутрішніми рухомими частинами виробу. Є захист виробу від потрапляння всередину твердих чужорідних предметів розмірами більше 1 мм.
4IPx4Виробу не шкодять краплі води які падають на нього під будь-яким кутом.
5IP5xЄ повний захист від контакту з тонкосекущими і внутрішніми рухомими частинами виробу. Є захист виробу від шкідливого відкладення пилу. Потрапляння пилу всередину виробу повністю не виключається, але запобігається проникнення пилу в такій кількості, яка може привести до погіршення функціонування.
5IPx5Виробу не шкодять струмені води які падають на нього під будь-яким кутом.
6IP6xЄ повний захист від контакту з тонкосекущими і внутрішніми рухомими частинами виробу. Є захист виробу від проникнення всередину нього пилу.
6IPx6Виробу не шкодить тимчасове обливання (наприклад, на палубі корабля).
немає--7IPx7Виробу не шкодить занурення у воду на певний час на глибину до 1 м.
немає--8IPx8Виробу не шкодить затоплення у воді у важких умовах на певний час (зокрема, на глибину до 100 м).