Як вибрати відлякувач відлякувач птахів

Сподіваємось, що наведена  нижче інформація допоможе правильно вибрати відлякувач птахів. Існують наступні типи відлякувачів птахів:

Біоакустичні відлякувачі птахів (кричалки)

Це найбільш поширений засіб для захисту від птахів, особливо в період дозрівання врожаю в саду, на городі, в полі, на звалищі. Зокрема, біоакустика застосовується для захисту черешні від шпаків, бджіл на пасіці від щурки і т.п. Принцип роботи такого відлякувача полягає в періодичному програванні криків великих птиць (орлів, соколів і т.п.), а також тривожних криків дрібних пернатих. Додатково можуть програватися звуки пострілів, гуркоту грому і т.п. Біоакустичні відлякувачі працюють лише в світлий час доби, на ніч автоматично блокуються. Особливо ефективні у поєднанні з візуальними відлякувачами. Добре відлякують ворон, галок, шпаків, сорок, щурок, ластівок (за умови, що вони не звили гнізда). Слабо відлякують горобців та голубів. Крики хижаків також лякають свійських птиць (курей, качок і т.п.), тому біоакустичні відлякувачі не рекомендується включати поблизу птахоферм та домашніх господарств. Також, по можливості, не встановлюйте біоакустичний відлякувач птахів в тіні, щоб датчик освітленості не блокував роботу відлякувача передчасно (особливо в похмуру погоду).

Візуальні відлякувачі птахів (таблички, муляжі)

Це один з найпростіших і найдешевших засобів для відлякування птиць. Такий відлякувач працює безшумно і не вимагає джерела живлення. Відлякування птахів відбувається шляхом імітації небезпеки за допомогою плоских або об'ємних муляжів хижаків. Візуальний відлякувач птахів встановлюється в місці, що добре проглядається (наприклад, у відкритому полі, на полігоні, в саду з низькорослими деревами), де птах може побачити муляж і проінтерпретувати його як небезпеку для себе. Муляжі відлякують більшість дрібних птиць (голубів, горобців, ворон, шпаків, ластівок та ін.), при цьому ефективність відлякування сильно зростає, якщо поряд з візуальним працюватиме біоакустичний відлякувач.

Газові (звукові) відлякувачі птахів (грім гармати, хлопавки)

Це спеціальні пристрої для відлякування птахів на великій території, принцип роботи яких полягає в періодичному наповненні спеціальної камери горючим газом (наприклад, пропаном) і автоматичному підпалі цього газу електричною іскрою. Згорання газу супроводжується гучним пострілом, який лякає як птиць, так і диких тварин. Грім-гармати призначені для боротьби з птахами на безлюдних територіях, включаючи поля із зерновими та соняшником, звалища, сади, виноградники, аеродроми, рибні господарства. Діють на всіх птахів без виключення. Використання поворотної триноги істотно збільшує площу відлякування. В цілях безпеки всі роботи по підключенню і налаштуванню грімпушки повинні проводитися в захисних навушниках, а сама гармата повинна встановлюватися на тверду негорючу поверхню.

Лазерні (світлові) відлякувачі птахів

Це ефективні пристрої для боротьби з птахами в приміщенні, на горищі, під дахом. Такі відлякувачі створюють рухливу низку світлових плям, які дезорієнтують і дратують птахів при потраплянні в очі. Личать для великих складів, ангарів, торгівельних залів, виробничих цехів і використовуються в неробочий час, коли в приміщенні немає людей. Відлякують всіх пернатих без виключення. Для зручності експлуатації і подовження ресурсу відлякувача, його слід підключати до джерела живлення через програмований таймер.

Ультразвукові відлякувачі птахів

Це прилади, які різною мірою впливають на всіх пернатих і відлякують птахів звуком високої частоти (ультразвуком). Ультразвук неприємно впливає на слух птиць, і примушує їх покидати зону відлякування. Людині цей звук не чутний. Ультразвуковий відлякувач птахів діють лише в зоні прямої видимості динаміка і допоможуть позбутися птахів на невеликому об'єкті або території (наприклад, на балконі, вікні, терасі, вантажній рампі, альтанці і т.п.). В зоні дії ультразвукового відлякувача не повинно бути домашніх тварин і птиць, оскільки вони теж піддаватимуться неприємній дії ультразвуку.